Než se někdo při čtení názvu tohoto článku ohradí, že žádné sourozence nemá, a nebo že se svým sourozencem už několik let nepromluvil ani slovo, chtěla bych vás vyzvat, abyste tomuto článku přeci jen dali šanci. Jeho cílem je totiž přiblížit lásku, kterou má Ježíš Kristus ke každému z nás. A možná vám pomůže si uvědomit důležitost sourozenecké lásky.

Sesterská láska 

Když se zamyslím nad dobou, kdy jsem vyrůstala se svými sourozenci, vybaví se mi spoustu momentů, kdy jsme se, asi jako každé malé děti, o něco dohadovali, dělali si naschvály nebo na sebe žalovali rodičům. Na druhou stranu se mi ale vybaví spousta nádherných okamžiků, kdy jsme se spolu smáli, zažívali různá dobrodružství a navzájem si kryli záda. Jedna obzvlášť pro mě cenná vzpomínka je, když jsem jednou za neposlouchání rodičů místo fyzického potrestání dostala za úkol udělat určitý počet kliků, a když už jsem nemohla, tak moje sestra se nabídla, že zbytek kliků za mě udělá ona…

Spasitelova láska

Ježíš Kristus nás miluje natolik, že byl ochotný položit svůj života za každého z nás. V písmech se píše: “ Nikdo nemá větší lásku než ten, kdo položí život za své přátele.” (viz Jan 15:13) On  je ten, kdo za nás zaplatil náš dluh. A on je ten, který nás povzbuzuje v dobách, kdy se snažíme dělat změny v našich životech a kdy už máme pocit, že už nemůžeme více nabídnout. A co víc, my jsme pro něj více, než jen přátelé. On je náš bratr. 

Tak jako miluje On nás, my můžeme milovat Jeho

Tak jako se má sestra snažila tehdy zachránit, a pomoci mi dokončit za mne můj úkol, tak i Spasitel je ochotný nám kdykoliv pomoci. Svou velkou obětí nám dal najevo, že nám fandí a že je pro nás ochotný udělat vše. Záleží však na naší otevřenosti vůči němu. Mně můj vztah s mojí sestrou pomohl lépe si uvědomit, jakou lásku ke mně Spasitel má. A rozvíjení lásky k vašemu sourozenci vám může pomoci rozvinout i lásku k samotnému Spasiteli. 

 Vím, že ne každý má tu možnost mít sourozence zde na zemi. Ale pro ty z vás, kteří je máte, mám malou výzvu. Až se s nimi příště uvidíte, dejte jim extra velké objetí či alespoň poplácání po ramenou. Protože sourozenecká láska rovná se lásce, kterou Spasitel cítí vůči nám. 

 

Tento článek napsala Dáša Dynková.