Když jsem byla malá, vysnila jsem si pět věcí. Chtěla jsem se podívat do Skotska a Irska, chtěla jsem jet na misii, chtěla jsem se projet na popelářském voze, chtěla jsem se vdát a hlavně jsem se chtěla stát maminkou. Jsem velmi požehnaný člověk, protože na misii jsem byla ve Skotsku a Irsku, na popelářském voze jsem tajně jela v Mnichově na nádraží a do muže svých snů jsem vrazila v Brně mezi dveřmi. Největším požehnáním pro mě ale je moje holčička. Udělala ze mě maminku.

Mateřství mi posunulo život

Být maminkou není jen tak. Je to velká zodpovědnost, protože vedle sebe máte malého človíčka, který ve vás má naprostou důvěru, že se o něj postaráte a zajistíte mu bezpečí. Každý den žasnu nad nedokonalou dokonalostí člověka a každý den si znovu a znovu uvědomuji, že tohle by bez Boha nebylo možné.

Mateřství není jednoduché. Jsem často unavená, zapomínám se najíst a sním o tom, že jednou budu moct zase spát tak dlouho, jak se bude chtít mě. Celý můj život se posunul a moje potřeby nejsou ty nejdůležitější. Občas je to náročné, ale když vidím jak moje dcera roste, cítím úžas a pokoru.

dítě drží matku za ruku Děti jsou darem od BohaMateřství je velká zodpovědnost, protože vedle sebe máte človíčka, který ve vás má naprostou důvěru

Každý den se něčemu učím

Učím se od ní tolik věcí. Například radovat se z maličkostí, nesoudit, mít otevřenou mysl a vidět věci z nového úhlu. Každý den je jiný a každý den si znovu a znovu uvědomuji, jak moc důvěry v nás Bůh vkládá, když nás nechá rozhodovat o životě Jeho dětí.

Jako členka Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů věřím, že jsme všichni duchovními dětmi Boha, který pro nás připravil plán a stvořil svět. Součástí tohoto plánu je, že přicházíme sem na zem, abychom se učili a rostli. Každé miminko je duchovní syn nebo dcera Nebeského otce a má obrovský potenciál. Neexistuje život,  který by nebyl důležitý, každý život je darem.

Ano, jsem maminka a každý den děkuji za toto požehnání.

 

Tento článek napsala Zuzka de Vries.