Když se odevšad hrnou hrůzné zprávy o válkách a zemětřeseních. Když vidíte někoho z vašich milovaných blízkých naposledy po tolika měsících boje se zákeřnou nemocí. Když odpovědi na vaše modlitby nepřicházejí, všechno se bortí a připadáte si sami. V tu chvíli je těžké poslouchat, že existuje Bůh, který má být váš Nebeský Otec a kterému na vás záleží.

Boha nemůžeme analyzovat

Jak si tedy i přes to všechno udržet víru nebo ji získat? Existuje spousta důkazů a argumentů, které ukazují na to, že Bůh doopravdy je – barevný svět kolem nás, zázrak lidského života nebo pohled na noční oblohu. Ale já jsem přesvědčena, že ani ta nejlepší vědecká studie nás nemůže přesvědčit o reálnosti živého Boha a o lásce, kterou k nám chová.  Nebeského Otce nemůžete analyzovat, musíte ho cítit. A tak přichází na řadu ten jediný způsob, jak lze najít přesvědčivou odpověď a ke kterému se občas uchylujeme až naposled – modlitba.

Proto vám pravím: Věřte, že všecko, oč v modlitbě prosíte, je vám dáno, a budete to mít. (Marek 11:24)

existuje bůh usporadany stul s vecmiBoha nemůžete analyzovat, musíte ho cítit.

Existuje Bůh? Zeptejte se Ho sami

Ať už bychom si představovali začátek své duchovní dobrodružné výpravy jakkoliv, občas (většinou) se budeme muset smířit s tím, že bez touhy a přání věřit to prostě nepůjde. Když si pokleknete a připustíte si, že se právě snažíte vést rozhovor s někým, koho jste nikdy neviděli a vlastně si ani nejste jistí, jestli existuje, pamatujte na to, že žádná modlitba, která je od srdce, není špatná. Řekněte Nebeskému Otci, co cítíte, o svých pochybách, o zmatku, kterým si procházíte, o své zoufalé potřebě a touze vědět. Krátce, dlouze, hlavně nezapomínejte být konkrétní a upřímní.

Nebeský Otec o vás ví. Zná vaši situaci a také to, jak vám odpovědět velmi osobním způsobem – pocitem klidu, skrze ostatní, veršem v písmech. Nezáleží na tom, jestli se ptáte poprvé, nebo právě v životě potřebujete získat ujištění. Mějte důvěru v to, že Bůh vás má rád a chce vám být nablízku.

Na závěr bych se s váma ráda podělila o jedno video, které mi hodně pomáhá, když procházím těžkým obdobím. Ukazuje, jak je Bůh s námi, i když náš život není jednoduchý:

 

Tento článek napsala Aneta Bočková.