Generální konference nás může duchovně oživit a můžeme během ní získat inspiraci a vedení od žijícího proroka a generálních autorit Církve. A tak, když se podíváte do pracovního harmonogramu a zjistíte, že máte v práci směnu, která se kryje s jednou, dvěma nebo všemi zasedáními generální konference, můžete být celkem zklamaní. Zde je několik způsobů, můžete zůstat duchovně naladěni a udržet tempo se zasedáními generální konference, i když musíte pracovat.

1. Přečtěte si několik proslovů z poslední generální konference

Toto je dobré udělat, i když nemusíte být během generální konference v práci. Pomůže vám to se duchovně soustředit, i když musíte o víkendu pracovat. Proslovy z předchozích generálních konferencí můžete nalézt v aplikaci Knihovna evangelia nebo zde.

2. Poslouchejte povznášející hudbu předtím, než začnete pracovat

Když se chystáte do práce anebo do ní právě jedete autem, pusťte si na telefonu anebo v rádiu duchovní hudbu. Pokud máte obzvláště konferenční náladu, zde si můžete poslechnout vystoupení Tabrencle Choir z minulých generálních konferencí.

3. Sledujte sociální sítě

Jednou z nejlepších věcí, když se přihlásíte na sociální sítě během konferenčního víkendu, je, že skoro každá stránka s církevní tematikou (LDS Living, LDS Youth, LDS Women atd.) obsahuje střípky z generální konference, které informují o tom, co se právě děje. Pro aktuality v češtině sledujte náš profil Věřím v Krista na Instagramu. 🙂

4. Požádejte člena rodiny, aby pro vás dělal poznámky

Toto je obzvláště užitečné, pokud na cestě z práce nemáte přístup k internetu, nemáte chytrý telefon anebo se vám nedaří naladit stanici, na které je konference. Tyto poznámky nemusí být doslovné. Někoho požádejte, aby vám ke každému proslovu napsal dva až tři body. Ty si pak můžete zběžně prolétnout, abyste věděli, co čekat, až budete mít čas si proslovy přečíst anebo poslechnout. Tyto poznámky vám také mohou během roku pomáhat při studiu generální konference a mohou dobře doplnit vaše vlastní poznámky.

5. Dožeňte konferenci vlastním tempem

Když se vrátíte z práce, určitě můžete strávit čas tím, že se budete snažit konferenci dohnat, ale nepřehánějte to. Když se budete snažit proslovy rychle proletět, nebude to ono. Raději poslouchejte konferenci pomaleji, abyste mohia pocítit ducha jejího poselství, i když to znamená, že poslechnout všechny proslovy vám zabere o jeden nebo dva dny déle. Ale ne každému pomalé tempo vyhovuje. Najděte tempo, které bude nejvíce vyhovovat vám, abyste toho z proslovů získali co nejvíce.

To, že jste kvůli práci propásli jedno nebo více zasedání generální konference, neznamená, že nemůžete být stejně duchovně vyživení, jako kdybyste viděli všechny. Díky technologiím, které v dnešní době máme, lze dohnat jedno nebo více zasedání jednodušeji, než kdy předtím.

 

Tento článek napsal Zdeněk Šindýlek.