Křesťanské vlastnosti

Rodina sedící před chrámem

Nejste-li jedno, nejste moji

Ježíš řekl: Nejste-li jedno, nejste moji. I když jsme jako lidé nedokonalí a máme mezi sebou neshody, měli bychom usilovat o vzájemnou jednotu v Církvi.

Miluj bližního svého. To jako všechny?!

Miluj bližního svého – známé přikázání z Nového zákona. Co to vlastně znamená milovat bližního svého? Znamená to, že musíme mít rádi všechny kolem sebe?

Jak souvisí matematika a odpuštění?

Ježíš kristus učil, že máme odpustit až sedmdesátkrát sedmkrát. Co to pro nás znamená a proč bychom měli odpouštět druhým? Více v článku o odpuštění.

Odpustit a zapomenout – ale jak?

Ježíš kristus nás učí, abychom si navzájem odpouštěli. Co když ale nevíme, jak odpustit? Odpouštění je dovednost, které se můžeme naučit. Více v článku.

Nezapomeňme poděkovat

„Kéž bych byl šťastnější.“ Tato myšlenka již určitě napadla většinu z nás. Ale jak můžeme být šťastnější? Odpovědí na tuto otázku je vděčnost.

Facebook

Věřím v Krista
Věřím v Krista
Jaký křest je platný? O čem je podle Svatých Posledních dnů evangelium Ježíše Krista?

V dnešním videu se Anet podělí o 4. a 5. článek víry Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů.

Máte nějaké otázky? Napište nám! http://bit.ly/37EV3q8
__________________________________________________________
Sledujte nás na sociálních sítích:
Youtube: http://bit.ly/3qiueiV
Facebook: http://bit.ly/2MHc2AZ
Instagram: https://bit.ly/3q9sKr8
TikTok: https://bit.ly/2ZS86U0
Věřím v Krista
Věřím v Krista
Věřím v Krista
„Až pojedeme do Ameriky, pojedu lodí! Do letadla mě nedostaneš.“ řekla jsem svému příteli, nyní manželovi, když mi navrhl, abychom letěli do USA. Ne, nebojím se výšek, nesnáším je! Když stojím na žebříku nebo na provazovém mostě, nohy se mi změní v želé. Létání? V žádném případě!

Přečtete si celý příběh o tom, co Monču naučil strach z létání o víře ve Spasitele zde: https://bit.ly/3vx5rgp
Věřím v Krista
Věřím v Krista
I když je každý chrám jedinečný… má jinou architekturu, jiné ozdobné prvky, jiné materiály, jiný interiér a je jinak starý. Všechny chrámy spojuje několik věcí.

Každý chrám je domem Páně. Je to místo, kde přebývá Bůh a členové církve chrám navštěvují proto, aby byli Bohu blíže.
Chrámy jsou posvátná místa, a proto do chrámu nemůže jít jen tak někdo. I členové potřebují povolení od církevního vedoucího, předtím, než do chrámu vstoupí. Návštěvníci jsou vítáni a mohou navštívit okolí chrámu, čekárnu a nebo se i podívat do prostor chrámu předtím než je otevřen a zasvěcen.

Čistota a krása je všudypřítomným prvkem v každém chrámu. Těžko byste v chrámu našli hluk, nepořádek či dokonce smítko prachu. Chrámy jsou tak krásné a klidné, až má člověk pocit, že je to vlastně kousek nebe na zemi.

Poslední věc, která je pro chrámy typická a podle které každý pozná, že se jedna o chrám. Každý chrám má svoji zlatou sochu anděla Moroniho, která hrdě stojí na špičce chrámu a reprezentuje znovuzřízení evangelia a jeho hlásání do všech končin světa.
Věřím v Krista
Věřím v Krista
Dneska to nebude dlouhé, jen se chci podělit o něco, co mi v této zvláštní a strašidelné době dodalo pocit klidu a pokoje. Přiznám se, že celé dva roky Covidu mě nijak moc nevystrašily. Události minulého týdne, nejen válka, ale i požár domu v naší ulici, mě ale trochu znervóznily. Začala jsem přemýšlet nad tím, jestli jsme jako rodina připravení na krizové situace. Vím že máme zásoby jídla a i nějakého pití (hlavně mošt) a s pečlivostí bychom s tím vydrželi ty 3 měsíce. Také vím, že potřebujeme připravit evakuační zavazadla a že by bylo dobré se naučit pořádně alespoň základní první pomoc a pořídit hasící přístroj 🔥. Tak nějak vím, že materiálně jsme v pohodě. Nad čím ale přemýšlím už několik dní je moje duchovní připravenost.
Jsem duchovně silná? Mohu být pro svou rodinu oporou? Jsem připravená na možné setkání s Bohem?
Všechny tyhle myšlenky se mi honily hlavou i v neděli během bohoslužby. Začínala jsem až panikařit, když se ze sálu ozvala písnička „Zdali modlil ses?“

Když jsi časně zrána vstával,
zdali modlil ses?
Pána jsi o lásku žádal?
By ti přízeň zachovával?
Byl s tebou i dnes?

Mír a klid modlitba dává,
v krásný den noc promění.
Žádej vždy o pomoc Pána,
mášli trápení.

Když tvé srdce hněvem plálo,
zdali modlil ses?
Odpustil ti Bůh snad málo?
Nedbej, co by tě to stálo,
odpusť ještě dnes

Mír a klid modlitba dává,
v krásný den noc promění.
Žádej vždy o pomoc Pána,
mášli trápení.

V době zkoušek plných žalu,
zdali modlil ses?
V písmech nacházíme radu:
Vtírej balzám z Gileádu,
začni ještě dnes.


Pocítila jsem klid. Slova „Žádej vždy o pomoc Pána, máš li trápení“ se dotkla mého srdce a já jsem si uvědomila, že s modlitbou jsem připravená.

Nevím co a jak bude, ale vím, že Nebeský otec má všechno pod kontrolou a že ať už se stane cokoliv, moje rodina bude v pořádku.
Doufám, že v této době moje myšlenky alespoň někomu pomohou.

- Zuzka

Pin It on Pinterest