Urychlování práce na spasení … to je to, k čemu jsme povoláni. Ale jak konkrétně může každý z nás „urychlovat práci na spasení“? Práci na spasení můžeme urychlovat sdílením evangelia. Jsme povoláni sdílet evangelium se všemi. Nejenom s nečleny, ale také s méně aktivními členy, s nedávno obrácenými, se členy, kteří mají potíže, a také se členy, kteří vytrvávají do konce. Facebook nám poskytuje všechny prostředky, které k tomu potřebujeme. A pokud to děláme efektivně, můžeme udělat hodně muziky za málo peněz. Jak tedy můžete používat Facebook efektivněji? Zde je 8 způsobů!

1. Poznejte, kdy dát „to se mi líbí“, přidat „komentář“ či „sdílet“ příspěvek a pak to dělejte!

Je důležité vědět, kdy u příspěvku dát líbí se mi, okomentovat ho a kdy ho sdílet, protože tyto 3 facebookové techniky neuvěřitelně ovlivňují úsilí vás i druhých při sdílení evangelia.

To se mi líbí

Označit nějaký příspěvek tím, že se vám líbí, je velice důležité. Když někdo něco na Facebooku zveřejní, je tento příspěvek filtrován pouze pro malé % lidí, kteří ho uvidí. Čím více „líbí se mi“ dostane, tím většímu % lidí se zobrazí. Pokud si něco přečtete a líbí se vám to, dejte u tohoto příspěvku „líbí se mi“. Pokud si myslíte, že je to dobrý příspěvek, ale nedáte u něj „líbí se mi“, ve skutečnosti mu uškodíte.

Příklad: Mám 1000 přátel a zveřejním příspěvek. Tento příspěvek se ukáže pouze 1% mých přátel, tedy kolem 10ti. To, zda se můj příspěvek zobrazí i zbývajícím 990 přátelům zcela závisí na tom, zda některý z těchto 10ti přátel u něj dá „líbí se mi“. Každý, kdo u něj dá „líbí se mi“, Facebooku říká: „Tohle je dobré, ukaž to dalším lidem.“

Důležité: Pokud si myslíte, že je to dobrý příspěvek, ale nedáte u něj „líbí se mi“, říkáte Facebooku: „Nesdílej ho s větším % jeho přátel, mně se nelíbí.“

Komentář

Zaprvé, nekritizujte náboženské přesvědčení druhých! Nikdy nemá cenu někoho v komentářích kritizovat. Prostě to nedělejte. Namísto toho ho okomentujte svým svědectvím.

Také, pokud si přečtete něco, co se vám líbí a myslíte si, že by se to mohlo líbilo i někomu druhému, je dobým zvykem toho člověka označit v komentáři. (Toto uděláte tak, že napíšete @ a poté jeho jméno. Měl by se rozbalit seznam jmen a poté jen vyberete jméno přítele.)

Sdílet

Pokud se vám něco opravdu líbí a chcete to sdílet s přáteli, tak klikněte na „sdílet“. Vzápětí budete mít ještě možnost k danému příspěvku něco napsat a poté ho sdílet na zdi, kde ho uvidí všichni přátelé.

Sdílení příspěvků druhých zvyšuje efektivitu při sdílení evangelia. Sdílení je to NEJdůležitější co můžete dělat, protože sdílení příspěvku na zdi umožní vašim přátelům, aby ho viděli, označili, že se jim líbí, a sdíleli ho dál.

Důležité: Pokud při sdílení zvolíte možnost „sdílet nyní“, nebudete pak mít možnost k danému příspěvku nic připsat a příspěvek se okamžitě nasdílí.

2. Nespamujte!

Většinou je dostatečné, pokud něco sdílíte jen jednou. Když se vám nějaký příspěvek OPRAVDU moc líbí, počkejte do pátku a sdílejte ho znovu s hashtagem #PátečníPoohlédnutí. Sdílení stejného příspěvku několikrát za sebou je spam. Také si udržujte tempo. Nebombardujte všechny uživatele Facebooku v průběhu jen několika málo minut spoustami příspěvků o evangeliu. Pamatujte, že jste byli povoláni SDÍLET a ne SPAMOVAT.

3. Sdílejte zázraky, poznámky ze studia nebo povznášející příspěvky

Sdílejte na Facebooku své svědectví nebo se při výročích chopte příležitosti a sdílejte Církevní příspěvky, které s nimi souvisí. Nebo sdílejte aktivity, které právě pořádají misionáři. Toto je jeden z nejmocnějších způsobů, jak sdílet evangelium.

„Díky požehnání moderních technologií můžeme vyjadřovat vděčnost a radost z Božího velikého plánu pro Jeho děti tak, že o tom uslyší… lidé po celém světě. Někdy i jediné vyjádření svědectví může uvést do pohybu události, které ovlivní něčí život na celou věčnost.“ – President Dieter F. Uchtdorf

4. Dejte „to se mi líbí“ u stránek FamilyShare

FamilyShare.com je Církví provozovaná sekce na sociálních sítích, na které lze najít příspěvky, jež jsou společné pro všechny křesťany. Tato sekce přináší znovuzřízenou pravdu, často v podobě citátů od apoštolů, velkému množství křesťanů. Jen 4 nejvíce sledované stánky FamilyShare mají více než 24 milionů líbí se mi! FamilyShare je jedním z nejefektivnějších způsobů, jak informovat velké množství křesťanů o evangeliu. A tak dejte „to se mi líbí“ u jejich stránek a nezapomeňte dávat líbí se mi u jejich příspěvků a sdílejte je! Zvláště když příspěvek obsahuje citát některého apoštola posledních dnů.

Zde jsou některé z jejich nejpopulárnějších stránek.

Mám rád svou rodinu
https://www.facebook.com/FamilyShare

Mám rád Bibli
https://www.facebook.com/biblesareawesome

Jsem dítě Boží
https://www.facebook.com/iamachildofgodpage

Mám rád Ježíše Krista
https://www.facebook.com/ilovejesuschristpage

5. Dejte „to se mi líbí“ u oblíbených neoficiálních církevních stránek

Naplňte své vybrané příspěvky těmi povznášejícími, dejte to se mi líbí u populárních LDS stránek mezi které patří (ale ne výhradně) následující:

LDS Missionaries

https://www.facebook.com/LDSMissionaries

LDS Living (Deseret Book)
https://www.facebook.com/LDSLiving

LDS SMILE
https://www.facebook.com/LDS.SMILE

LDS Daily
https://www.facebook.com/LDSDaily

Také můžete dát líbí se mi u stránky autora tohoto článku
https://www.facebook.com/MyLifeByGogoGoff

6. Ujistěte se, že máte správně nastavené soukromí

Zjistěte, s kým své příspěvky sdílíte (lidé, kteří je mohou vidět) a nastavte příspěvky s tématem evangelia tak, aby se zobrazovaly více lidem a měly tak větší vliv. Největší dopad budou mít ty příspěvky, které budete sdílet jako „veřejné“. Takže když některý z vašich přátel dá u tohoto příspěvku líbí se mi, zobrazí se tato reakce i příspěvek jeho přátelům.

Více informací o tom, kdo všechno může vidět váš příspěvek, naleznete v následujícím odkazu v centru nápovědy Facebooku:

https://www.facebook.com/help/120939471321735

7. Používejte Hashtagy #

Hashtagy propojují příspěvky, které sdílíte, s dalšími podobnými příspěvky. Církev často po celý měsíc používá jeden hashtag s určitým tématem, v květnu to byla #Trpělivost, v červnu #ProstěSlužte, v červenci #Víra a nyní každou neděli sdílí příspěvky s hashtagem #NejlepšíDen. Pro zajímavost se můžete zpětně podívat, na které hashtagy se Církev každý měsíc zaměřovala a na který se právě zaměřuje.

Když přemýšlíte nad tím, který hashtag použít, zeptejte se sami sebe, jaké je téma mého příspěvku? Poté svou odpověď použijte jako hashtag. Pokud je příspěvek o modlitbě, použijte #modlitba, pokud je o Bibli, tak #Bible.

Existují také obecné hashtagy a zde je pět nejčastěji používaných.

#LDS
#IAmMormon (#JsemMormon)
#IAmChristian (#JsemKřesťan)
#Called2Share (#PovolánSdílet)
#ShareGoodness (#PodělSeOLaskavost)
#MormonByChoice (#VybralJsemSiBýtMormonem)

Důležité: Při používání hashtagů buďte obezřetní. Nepotřebujete jich použít 30, i jen pár jich dokáže propojit příspěvky.

8. Připojte se k facebookové skupině svého sboru/kůlu

Každý sbor/kůl má svou skupinu na Facebooku. Připojte se k ní, abyste věděli, co se právě děje. Pokud ještě neexistuje, požádejte někoho ze sboru/kůlu, aby ji založil. Je to jednoduchý a efektivní způsob, jak šířit informace a vzájemně spolupracovat. Připojte se k této skupině a poté do ní přidejte další přátele, kteří by v ní také měli být. Buďte v této skupině aktivní, aby fungovala správně.

9. (BONUS) Dejte „to se mi líbí“ u oficiálních Církevní stránek a stránek Církevních autorit

 

Tento článek byl původně publikován na stránkách mylifegogogoff.com a napsal ho Jeremy. Do češtiny ho přeložila Eva Mlčochová.